Медична сестра 

 

Каширських

Олена Вікторівна

 

Освіта: середня спеціальна

Стаж роботи - 16 років

І кваліфікаційна категорія  

ДІЄВІ ПОРАДИ ЛЮБЛЯЧИМ БАТЬКАМ !

РАЦІОНАЛЬНЕ  ХАРЧУВАННЯ  ДІТЕЙ  ВДОМА

   Раціональне харчування – це харчування здорових дітей, що повністю відповідають віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії.

   Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

                                          Привчайте дитину:

·         перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

·         під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

·         після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

 

   Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

   Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

   Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

Ø  привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

Ø  виховувати слухняність, пошану до дорослих;

Ø  заохочувати висловлювати прохання;

Ø  навчати словам ввічливості.

      Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

 

      У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.


                              Пам'ятка "Батькам про щеплення!"

Поліомієліт (або дитячий параліч) - гостре інфекційне захворювання переважно, вражає центральну нервову систему, в першу чергу спинний мозок. Захворювання призводить до розвитку паралічів, що призводять хворого дитини до інвалідизації.

Гострий гепатит «В» - важке інфекційне захворювання, що характеризується запальним ураженням печінки. Перенесений в ранньому віці вірусний гепатит «В» в 50-90% випадків переходить у хронічну форму, що приводить надалі до цирозу печінки та первинного раку печінки. Чим молодший вік, в якому відбувається інфікування, тим вище ймовірність стати хронічним носієм.

Туберкульоз - захворювання вражає легені і бронхи, проте можливе ураження й інших органів. При туберкульозі можливий розвиток генералізованих форм, в тому числі і туберкульозного менінгіту, стійких до протитуберкульозних препаратів.

Кашлюк-інфекційне захворювання дихальних шляхів. небезпечним є ураження легенів, особливо в грудному віці. Серйозним ускладненням є енцефалопатія, яка внаслідок судом, може призвести до смерті або залишити після себе стійкі пошкодження, глухоту або епілептичні напади.

Дифтерія - гостре інфекційне захворювання, характеризується токсичною поразкою організму, переважно серцево-судинної і нервової систем, а також місцевим запальним процесом з утворенням фибринного нальоту. Можливі такі ускладнення як інф.-токсичний шок, міокардити, поліневрити, включаючи ураження черепних і перифических нервів, ураження надниркових залоз, токсичний невроз.

Правець - вражає нервову систему і супроводжується високою летальністю внаслідок паралічу дихання і серцевого м'яза.

Кір - захворювання може викликати розвиток отиту, пневмонії, не поддающей антибіотикотерапії, енцефаліт. Ризик важких ускладнень і смерті особливо великий у маленьких дітей.

Епідемічний паротит - захворювання може ускладнюватися серозним менінгітом, в окремих випадках запаленням підшлункової залози. Свинка є однією з причин розвитку чоловічого і жіночого безпліддя.

 БАТЬКИ, ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Відмовляючись від щеплень, Ви ризикуєте здоров'ям та життям Вашої дитини!

 

Допоможіть Вашій дитині! Захистіть її від інфекційних захворювань, і від спричинених ними тяжких ускладнень та наслідків!


счетчик посещений