«ПРОЩАВАЙ САДОЧОК РІДНИЙ, ЗУСТРІЧАЙ НАС ПЕРШИЙ КЛАС»

       31 травня 2018 у нашому садочку пройшли випускні свята у старшій групі «Метелики» та у різновіковій групі «Вишеньки»

             30 травня 2018 р. у «Сонечко» відбулися заключні загальні батьківські збори.

      Порядок денний:

1.    Звіт завідуючої ДНЗ перед батьками про роботу закладу в 2017-2018 н. р.

2.    Звіт голови батьківського комітету закладу Клименко І. В. про роботу батьківського комітету в 2017-2018 н. р.

3.    Адміністративно-господарські питання.

29 травня 2018 р. у нашому закладі пройшла заключна педагогічна рада, на якій було висвітлено наступні питання:

1. Про основні підсумки роботи закладу у 2017-2018 н. р.

2. Про рівень підготовки старших дітей до школи за результатами обстеження дітей старшого дошкільного віку.

3. Про організацію літнього оздоровлення. План роботи на літній оздоровчий період 2018 р.

17 травня 2018 р. у нашому «Сонечку» пройшов День вишиванки.

З 10 по 15 травня 2018 року у «Сонечку» були влаштовані урочисті свята присвячені Дню матері.

З 07 по 18 травня у «Сонечку» пройшла виставка дитячих малюнків на тему «Мій найкращий друг»

14 березня 2018 р. з вихователями закладу була проведена педагогічна рада на тему: «Розвиток пізнавальних інтересів дошкільників через пошуково-дослідницьку діяльність».

На ній вихователь-методист Шевченко А. О. широко розкрила тему актуальності і значимості пошуково-дослідницької діяльності у розвитку дитини. Звернула увагу педагогів на структуру проведення заняття. Також своїм досвідом роботи у сфері дитячого експериментування поділилася вихователь Лупіч Л. К. З доповіддю «Створюємо лабораторію в ДНЗ» виступила Барська С. В.

На заключення завідуюча Тетяна Петрівна підбила підсумок сказаного та ознайомила педагогів з новою методикою  STREAM – лабораторія як новий елемент предметно-розвивального середовища закладу дошкільної освіти (за Катериною Крутій).

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

21.02.2018 р. у Васильківському ДНЗ №4 «Сонечко» були проведені заходи, приурочені до Міжнародного дня рідної мови.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Вихователем різновікової сімейної групи «Вишеньки» Різун І.М. було проведено бесіду з патріотичного виховання «Слово Кобзаря – мова нескореної України». Також за допомогою вихователя діти вправлялися у розвитку мовлення, ознайомлюючись із українською національною культурою та художньою літературою, навчалися шанобливому ставленню до книжок – носіїв рідної мови та культури.

Цікаве інтегроване заняття «Мова наша солов’їна» відбулося в старшій групі «Метелики». Під керівництвом вихователя Березанської А.М. діти писали буквений диктант, на якому повторювали звуки абетки та готували руку до письма. Також знайомилися з різними жанрами дитячої художньої літератури рідної країни, а потім говорили про найвідомішого в світі українського поета і письменника Тараса Григоровича Шевченка.

 

Вихователь середньої групи №2 «Бджілка» Бершацька І.В. провела заняття з народознавства з елементами розвитку мовлення «Ми чуємо тебе, Кобзарю», метою якого було виховання любові до рідної мови та прищеплення інтересу до національного колориту. Вихованці групи дізналися, хто такі кобзарі та ознайомилися із життям і творчістю найвидатнішого українського поета Т.Г.Шевченка.  Діти з педагогом читали та вивчали його вірші  «Тече вода із-під гаю» та «Зацвіла в долині червона калина».

У НАШОМУ «СОНЕЧКУ» ВІДБУЛАСЯ ЯРМАРКА, ПРИСВ’ЯЧЕНА МАСЛЯНІЙ

16. 02. 2018 р. у нашому «Сонечку» відбулася традиційна ярмарка, присвячена Масляній, в якій взяли активну участь батьки та колектив закладу. Радувало око розмаїття солодких страв: млинці з сиром, м’ясом, пиріжки з вишнями, яблуками, ватрушки, кекси, запашний узвар та багато інших смаколиків.  Торгівля проходила весело, жваво під супровід української народної музики. Батьки з дітками не тільки придбали смачні страви, а й отримали багато позитивних емоцій.

 

Дякуємо  всім батькам, які відгукнулися

і взяли участь у  нашій ярмарці!!!

          Наш садочок «Сонечко» прийняв участь у Всеукраїнській природоохоронній акції «Годівничка», метою  якого було ознайомлення дітей з видовим різноманіттям зимуючих птахів, розвитком у дошкільників гуманного ставлення до птахів, мотивації до їх охорони.

Вихователями були складені вірші про птахів. Ось декілька з них:

І молодша група «Дзвіночки»                     

Пернаті друзі наші:

Горобці, синички, снігурі.

Годівниця є для вас

Біля дитсадочка у дворі,

Прикрашена кетягами горобини

Та цілющої калини,

Насінням, що придбали в день осінній.

Тож летіть у добрий час

І прийміть дари від нас.

Автор: Кобець Олена Василівна

 

І молодша група «Ромашки»                               

«Мої пташки»

Холодна зимонька-зима багато снігу намела.

Засипала і сад, і яр, поля, доріжки, ниви.

Голодні пташечки сидять,

Тому так жалібно тремтять.

Я татка свого попросив,

Щоб годівничку їм зробив.

Тепер пташки мої клюють

Зернятка, хліб, водичку п’ють.

Я кожен день до них іду

І в годівничку корм ложу.

Вони малесенькі радіють

Радію й я, бо їх люблю.

Автор: Грищенко Валентина Олександрівна

 

Середня група «Капітошка»             

Надворі сніг лежить біленький

Зима все навкруги замітає.

Я у годівничку хлібчик покладу смачненький

Для пташок, що навколо літають.

Автор: Михайлова Ольга Володимирівна

 

 

12 лютого 2018 р. відбулась нарада педагогів, на якій було висвітлено такі питання:

1.     Представлення нового вихователя-методиста Шевченко Аллу       Олексіївну.

2.     Планування подальшої роботи.

           3.     Підготовка до святкування Масляної.

У дитячому садку відбулися казкові новорічні ранки.

12 грудня 2017 року вихователь Барська С. В. відвідала семінар  "Оновлена освітня програма «Впевнений старт»,

який відбувся  на базі

ДНЗ "Золоті зернята"

смт. Глеваха для педагогів дошкільних навчальних закладів м. Василькова та Васильківського району. Семінар провела автор програми Хартман Олена Юріївна, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, кандидат психологічних наук, заступник голови Ради молодих вчених Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

12 грудня 2017 року у "Сонечку" відбулося кулінарне шоу  "Майстер Шеф"

     У кулінарному шоу прийняли участь 4 команди дітей середнього та старшого дошкільного віку: "Кексики", "Вишеньки", "Кавунчики",  "Мандаринки", вихователі груп та батьки. Захід підготувала та провела вихователь Грищенко В. О. Гостем програми була бабуся Шапокляк.

   Метою проведеного  заходу було: виховувати свідоме ставленнядо дітей  свого здоров'я, навчати дітей цінувати його та дбати про нього. Закріпити  знання дітей про  корисні та шкідливі продукти, їх вплив на здоров'я дошкільнят. Збагачувати  практичний  досвід дітей у приготуванні корисних страв, надавати їм можливість виявляти творчу ініціативу, заохочувати дошкільнят до досліджень та експериментувань.

   Протягом програми були проведені цікаві конкурси: "Маленькі дослідники", "Збери корисні продукти",  "Досліди і розкажи", "Вправні кухарчата", вікторина "Здорова їжа" тощо.  Малята разом з дорослими проводили досліди з  шкідливими продуктами (чіпсами, сухариками, солодкою газованою водою), обстежували овочі та фрукти, ліпили вареники, готували поживні салати.  Поки учасники готували, гості та глядачі відгадували загадки про українські страви, овочі, фрукти, доповнювали прислів'я, брали участь у фізкультхвилинках "На городі та в саду", "Гарбузова каша", "Вареники" тощо.

     За активну участь у програмі всі конкурсанти були нагороджені подарунками.

   Переможцями кулінарного шоу  та  звання "Майстер Шеф"  отримали

найправніші кухарчата старшої групи - команда "Кексіки".

                Щиро  вітаємо  команду  старшої групи  з перемогою !!!

08 грудня 2017 року відбулося міське  методичне об'єднання для завідуючих та вихователів-методистів ДНЗ.

Методичне об'єднання відбулося у Васильківському ДНЗ № 9 "Тополька". Тема заходу: Реалізація принципів педагогіки розуміння в ДНЗ.

07 грудня 2017 року відбулося засідання опорного закладу з проблеми «Реалізація завдань основ правової культури дошкільнят»

    Вихователь Бершацька І. В. відвідала засідання опорного закладу, яке відбулося у Васильківському ДНЗ № 10 "Ластівка". Тема засідання: "Методичний міст. Формування правової культури у дошкільників в умовах особистісно-орієнтованої моделі дошкільної освіти".

06 грудня 2017 року відбулося засідання опорного закладу  з проблеми «Формування в учасників навчально - виховного процесу звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідає потребам сталого розвитку»

    Вихователі закладу Михайлова О. В. та Шевченко А. О. відвідали засідання опорного закладу, яке відбулося у Васильківському ДНЗ № 6 "Малятко". Тема засідання: Презентація посібника «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку: Діємо разом». Перегляд роботи з дітьми

05 грудня 2017 року педагоги закладу відвідали методичне об'єднання для вихователів міста.

Вихователі Березанська А. М. та Різун І. В. відвідали методичне об'єднання для вихователів міста, яке відбулося у Васильківському ДНЗ № 7 "Іскорка". Тема заходу: День Здоров'я в ДНЗ

Міжнародний день інвалідів - є днем нагадування людству про гуманність і милосердя, про обов'язок суспільства перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки.

 

До міжнародного дня інвалідів 01.12.2017 р. у закладі були проведені бесіди з дошкільнятами про толерантне відношення до людей з інвалідністю. Діти переглянули мультфільми "Про Діму", "Подарунок".

 Інформаційні куточки для батьків були поповнені матеріалами "3 грудня -  Міжнародний день інвалідів", "Люди з інвалідністю: мова і етикет"

 

Шановні батьки !

Запрошуємо Вас на Новорічні ранки

до нашого "Сонечка", які відбудуться:

22.12.2017 р. о 9:30 год - І молодша група № 1 "Ромашка"

22.12.2017 р. о 10:30 год - І молодша група № 2 "Двіночки"

27.12.2017 р. о 9:30 год - ІІ молодша група № 1 "Ластівка"

27.12.2017 р. о 10:30 год - ІІ молодша група № 2  "Фіксіки"

28.12.2017 р. о 9:30 год - середня група № 1 "Капітошка"

28.12.2017 р. о 10:30 год - середня група № 2 "Бджілка"

29.12.2017 р. о 9:30 год - сімейна  група  "Вишеньки"

                                                           29.12.2017 р. о 10:30 год - старша група  "Метелики"

30 листопада 2017 року відбулася консультація для педагогів закладу "Адаптація дітей з особливими потребами  у дитячому колективі ДНЗ".

   Консультацію провела психолог Пухляк А. А., яка  проінформувала присутніх з  видами, етапами та ступенями  адаптації дітей в ДНЗ, повідомила про різні типи порушень у дітей з особливими потребами та правила, які необхідно дотримуватися дорослим для кращої адаптації дітей до дитячого садочка.   Завершила консультацію дискусія "Я так думаю..."

24 листопада 2017 року відбулося засідання міської творчої групи психологів та соціальних педагогів ДНЗ

   Зустріч психологів та соціальних педагогів відбулася у Васильківському ДНЗ № 12 "Дюймовочка". Засідання відвідали психолог Пухляк А. А. та соціальний педагог Сєдова В. П. Керівник творчої групи психолог ДНЗ № 12 Горбатенко Л. В. продемонструвала присутнім використання арт-терапії  у роботі дошкільниками  в умовах ДНЗ. Колеги ознайомилися з цікавими формами роботи  для профілактики та корекції емоційної сфери  дітей дошкільного віку. Зустріч пройшла у  атмосфері творчості та взаєморозуміння.

17 листопада 2017 року у "Сонечку" відбувся Осінній бал, присвячений Дню народженню дитячого садочка.

17 листопада 2017 року розпочала функціонувати фотовиставка "Щаслива мить дитинства", присвячена Дню народженню дитячого садочка.

16 листопада 2017 року відбувся семінар-практикум "Організація пошуково-дослідницької роботи в ДНЗ"(детальніше на методичній сторінці)

З 13  по 17  листопада 2017  року у закладі пройшов тиждень толерантності.

10 - 11 листопада 2017 року у м. Києві відбулася ІІ Всеукраїнська  конференція по синдрому Дауна.

    У конференції прийняла участь психолог закладу   Пухляк А. А. Організатором конференції виступила Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром". Доповідачами були спеціалісти з України, Швейцарії та Голландії. На коференції розглядалися питання інтеграції людей з особливими потребами у суспільство, розвиток мови та комунікації дітей з синдромом Дауна, особливості їх виховання та навчання, основи статевого виховання дітей з синдромом Дауна.

     Після закінчення заходу Пухляк А. А. оторимала сертифікат про участь у конференції.

10 листопада 2017 року відбулася міська педагогічна  конференція - презентація "Родинна твердиня - посібник з батьківського виховання"

          Конференцію-презентацію, яка відбулася у приміщенні Васильківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3,  відвідала вихователь-методист Сєдова В. П. На конференції присутні мали можливість ознайомитися із змістом посібника "Родинна твердиня", цікавими презентаціями "Стилі батьківського виховання", "Чи доречний гнів у батьківському вихованні", "Як навчити дитину слухати", "Самооцінка як визначення поваги до самого себе та компонент самосвідомості" тощо. Під час роботи педагогів були використані інтерактивні форми та методи  роботи. Після закінчення конференції всі учасники отримали сертифікати.

07 листопада 2017 року  у  науково-методичному центрі відділу освіти Васильківської міської ради  відбувся  міський педагогічний вернісаж методичних ідей.

    На педагогічному вернісажі вихователь-методист Сєдова В. П. презентувала колегам структуру методичної роботи в дошкільному навчальному закладі на 2017-2018 навчальний рік.  Вона ознайомила присутніх з різними формами  роботи  для підвищення професійної компетентності  педагогів  та   використанням  інноваційних технологій для удосконалення  фахової майстерності вихователів.

     Вікторія Петрівна була нагороджена грамотою відділу освіти за перемогу у міському педагогічному  вернісажі методичних  ідей.

       Педагогічний колектив "Сонечка" висловлює вдячність міській владі за поповнення навчально-методичної бази закладу новим мультимедійним проектором.

03 листопада 2017 року відбулася консультація                             "Харчування дітей - сучасні підходи"

         Медична сестра закладу Каширських О. В. ознайомила педагогів з сучасними вимогами раціонального харчування дітей дошкільного віку та нормативною базою, яка регламентує харчування дітей в ДНЗ.

   Медсестра повідомила присутнім про перелік продуктів харчування, які заборонені для вживання дошкільників  та інформувала вихователів з аспектами організації харчування в дитячому садку.

02 листопада 2017 року діти старшого дошкільного віку відвідали Васильківську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3

         Майбутні першокласники старшої та сімейної груп  відвідали Васильківську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3.  Пізнавальну екскурсію для дошкільнят провела вчитель початкової школи Середа Світлана Віталіївна. Діти відвідали світлі та просторі класи, бібліотеку, їдальню, 2 спортивних зали, актовий зал та дізналися про їх призначення. Малята з цікавістю розглядали оформлення коридорів школи, оглянули виставку малюнків талановитих дітей початкової школи.  Дошкільнята із задоволенням відповідали на запитання вчителя, розглядали таблиці, стенди та світлини школярів. Завдяки екскурсії діти  змогли відчути атмосферу шкільного життя.

       Дякуємо адміністрації школи за теплу зустріч та співпрацю.

01 листопада 2017 року відбувся колективний перегляд роботи з дітьми (детальніше на методичній сторінці)

30 жовтня 2017 року розпочався 10 - денний  курс оздоровчих заходів.

   З метою зміцнення психофізичного здоров'я малюків, підвищення імунітету дошкільнят, профілактики інфекційних захворювань, вже традиційно у закладі розпочався курс фітотерапії (вживання відвару з плодів шипшини), аромотерапії (дихання ароматом евкаліпту), ігор-медитацій (ігри для психологічного розвантаження), музикотерапії.  Педагогами дитячого садка також проводяться: горіховий масаж  (активізація активних точок на долонях дітей), пробіжки по масажним доріжкам, вітамінотерапія (вживання цибулі, часнику, лимона), гімнастика для очей та інші оздоровчі заходи.

30 жовтня 2017 року у "Сонечку"стартував міжнародний проект "Освіта сталого розвитку в дії" (детальніше на методичній сторінці)

25 жовтня 2017 року у "Сонечку" відбулися загальні батьківські збори на тему: "Спільно з батьками - до успіхів кожної дитини"

23 жовтня 2017 року відбулося засідання творчої групи психологів та соціальних педагогів ДНЗ міста.

19 жовня 2017 року відбулася екскурсія "Природничий Васильків" - захоплююча, незабутня  подорож у світ природи рідного краю.

          У екскурсії «Природничий Васильків» прийняли участь 59 дітей середнього та старшого дошкільного віку, 6 педагогів та голова батьківського комітету закладу Максименко І. В.  Екскурсію підготувала та провела вихователь Корбут О. М.

      Мета екскурсії: закріплення знань  дошкільників про природничі зони рідного краю, різноманітність  рослинного та тваринного світу Васильківщини, формування екологічної компетентності, виховання любові до природи.  

      Діти подорожували на м’якому комфортабельному автобусі та відвідали різні природні зони Васильківщини. Дошкільнята отримали багато цікавої та змістовної інформації про природу рідного міста, зокрема відвідали пагорби «Змієві Вали», де ознайомилися з історією заснування міста, прогулялися берегом річки Стугна, де дізналися про особливості її рослинного та тваринного світу. Продовжили дошкільнята подорож до березового гаю та діброви, де мали змогу порівняти різновиди дерев кожної зони, узагальнити інформацію про частини дерева, різноманітність рослинного світу. Діти спостерігали та вивчали їстівні та отруйні гриби, закріпили знання про підготовку тварин до зими.  На околицях міста (с. Безп’ятне) малята ознайомилися з цікавими фактами про природничі зони  - поле та луг, господарську діяльність людини в різні пори року.

       Під час екскурсії були використані численні загадки про флору та фауну, фізкультхвилинки «У садочку», «Ходить осінь», рухлива гра «Вудочка», гра-етюд «Я-дерево», дидактичні ігри «Подарунки осені», «Четвертий зайвий», «З якого дерева листочок» тощо. Під час подорожі закріпили з малятами  правила поводження у природі, наголосили на ролі кожної людини у збереженні навколишнього середовища рідного краю.

    Найважливіша цінність проведеної  екскурсії – можливість дошкільнятам нашого закладу на власні очі побачити красу рідного краю, безпосередньо торкнутися кожного листочка, дерева, травички,  почути багатоголосий  пташиний світ, навчитися милуватися осінніми барвами рідної природи.

11 жовтня 2017 року у закладі відбулося спортивне свято       "Малі олімпійські ігри"

09 жовтня 2017 року розпочала функціонувати виставка композицій  з природного матеріалу «Майстерня барвистої осені»

Висловлюємо велику подяку всім педагогам, творчим  батькам, талановитим діткам за активну участь у виставці           "Майстерня барвистої осені" !

Кожна поробка -  це політ фантазії, уяви та натхнення. Пишаємося нашими творчими учасниками виставки ! Дякуємо батькам, які  проводять з малятами безцінний час для створення шедеврів із дарунків природи.

09 жовтня 2017 року презентували свої роботи маленькі художники "Сонечка" на  виставці  дитячих малюків "Красуня осінь"

29 вересня 2017 року відбувся святковий концерт  до Всеукраїнського Дня працівників дошкілля                              «Уклін та шана  виховательській праці»

З 11 вересня по 15 вересня 2017 року у закладі був проведений Олімпійський тиждень, присвячений Дню фізичної культури та спорту.

                          З початком нового                         2017-2018 навчального року !

счетчик посещений